Gdy chcemy zajść w ciążę...

W końcu nadchodzi ten dzień, kiedy podejmujemy decyzję, że to już, właśnie teraz, chcemy mieć dziecko. Odstawiamy wszelką antykoncepcję i bierzemy się do roboty. I już po 9 miesiącach możemy cieszyć się małym bobaskiem...

To oczywiście optymistyczna wersja opowieści o tym „jak zostać rodzicem”. Niestety nie u każdego wygląda to tak różowo. Czasem mijają kolejne miesiące, nawet lata, przy czym wszelkie starania wciąż okazują się bezowocne i dziecka jak nie było, tak i nie ma. Pierwsze, co przychodzi wówczas do głowy to myśl, że któreś z partnerów jest bezpłodne. Nie jest to jednak takie jednoznaczne. Często bowiem zdarza się, że problemy z zajściem w ciążę wynikają z zupełnie innych przyczyn i po ich usunięciu można w końcu doczekać się upragnionego potomka.

I właśnie ta strona traktuje o parach, które od wielu miesięcy borykają się z problemem zajścia w ciążę. Objaśnia, jakie mogą być przyczyny tych trudności oraz kolejne kroki postępowania, kiedy wciąż nic nie wychodzi ze starań w kierunku poczęcia dziecka.